Bubnovanie rozvíja hudobné cítenie a zároveň podporuje komunikáciu, tvorivosť, sebavyjadrenie, sociálne cítenie a je výbornou formou relaxu, zábavy a rozvíja schopnosť pre spoločnú hru.
V piatok 31.5.2024 sa naši žiaci na 1. a 2. stupni takéhoto bubnovania zúčastnili a absolvovali workshop hudobno-rytmicko-pohybových perkusií, ktorý bol zameraný na interaktívne rytmické hry s hudobnými nástrojmi. Perkusie patria medzi najstaršie a najobsiahlejšie hudobné nástroje, na ktorých sa hrá udieraním, trením, škrabaním alebo hrkaním, presýpaním. Touto zaujímavou aktivitou nás previedol Lukáš Koncz, ktorý sa aktívne venuje hre na rôzne rytmické nástroje a perkusie, a to najmä hre na djembe, doumbek, darbuku či cajon.
Na workshope nám najprv o perkusiach niečo povedal, potom nás s nimi zoznámil a postupne vysvetlil základné údery a techniku. Mali sme možnosť si všetky perkusie aj vyskúšať a vytvorili sme spolu základný rytmus, ktorý sme si spoločne zahrali aj s nejakými obmenami a vznikla originálna bubnovačka. Celý workshop bol zábavno-edukatívneho charakteru. Okrem zážitku sme sa aj čosi dozvedeli, naučili, no zároveň zdokonaľovali prácu hemisfér, koordináciu a kooperáciu rúk, ale aj počúvania a tvorenia v skupine.